Financiële rapporten van Japan Tobacco voor de eerste helft en het tweede kwartaal: de omzet van Heat-not-burn-producten steeg met meer dan 25,5%; Ploom breidde zich uit naar 21 markten wereldwijd
Laat een bericht achter
Financiële rapporten van Japan Tobacco voor de eerste helft en het tweede kwartaal: de omzet van Heat-not-burn-producten steeg met meer dan 25,5%; Ploom breidde zich uit naar 21 markten wereldwijd
Japan Tobacco publiceerde zijn financiële rapport voor het tweede kwartaal en de eerste helft van 2024. De operationele inkomsten in het tweede kwartaal stegen met 14% op jaarbasis tot 829,6 miljard yen (ongeveer 5,58 miljard dollar); de nettowinst steeg met 3,9% op jaarbasis tot 147,9 miljard yen. yuan (ongeveer 1 miljard dollar). In de zes maanden tot nu toe dit jaar is de operationele winst met 12,7% gestegen tot 1.569,9 miljard yen (ongeveer 10,6 miljard dollar) vergeleken met dezelfde periode in 2023; de nettowinst is met 6,3% op jaarbasis gestegen tot 305,2 miljard yen (ongeveer 2,05 miljard dollar).
Op 2 augustus publiceerde Japan Tobacco Company (JT) zijn financiële rapport voor het tweede kwartaal en de eerste helft van 2024, waaruit blijkt dat het bedrijf in het kwartaal een aanzienlijke financiële groei heeft gerealiseerd. De bedrijfswinst in het tweede kwartaal steeg met 14% op jaarbasis tot 829,6 miljard yen (ongeveer 5,58 miljard dollar); de nettowinst steeg met 3,9% op jaarbasis tot 147,9 miljard yen (ongeveer 1 miljard dollar). In de zes maanden tot nu toe dit jaar is de bedrijfswinst met 12,7% gestegen tot 1.569,9 miljard yen (ongeveer 10,6 miljard dollar) vergeleken met dezelfde periode in 2023; de nettowinst is met 6,3% op jaarbasis gestegen tot 305,2 miljard yen (ongeveer 2,05 miljard dollar).

Belangrijkste financiële hoogtepunten van JT2024 Q2 (vs. Q2 2023):
Totale omzet: stijging van 14,0% tot 82,96 miljard yen.
Kernomzet (bij constante wisselkoersen): stijging van 6,7% tot 74,57 miljard yen.
Gecorrigeerde operationele winst (bij constante wisselkoersen): stijging van 2,0% tot 22,38 miljard yen.
Bedrijfswinst: Stijging van 4,7% tot 21,68 miljard yen.
Nettowinst: Stijging van 3,9% tot 14,79 miljard yen.
Belangrijkste financiële hoogtepunten van JT2024 H1 (vs. H1 2023):
Totale omzet: stijging van 12,7% tot 156,99 miljard yen.
Kernomzet (bij constante wisselkoersen): stijging van 6,2% tot 142,24 miljard yen.
Gecorrigeerde bedrijfswinst (bij constante wisselkoersen): stijging van 2,7% tot 45,48 miljard yen.
Bedrijfswinst: stijging van 4,6% tot 43,27 miljard yen.
Nettowinst: stijging van 6,3% tot 30,52 miljard yen.
Aanpassingen aan de prognose voor het hele jaar 2024:
Omzet: naar verwachting stijgt de omzet met 93 miljard yen, een stijging van 9,4% voor het hele jaar.
Kerninkomen (bij constante wisselkoersen): naar verwachting stijgt dit met 20 miljard yen, een stijging van 4,7% voor het hele jaar.
Gecorrigeerde operationele winst (bij constante wisselkoersen): naar verwachting een stijging van 17 miljard yen, een stijging van 2,3% voor het hele jaar.
Bedrijfswinst: naar verwachting stijgt deze met 12 miljard yen, maar is dit een daling van 1,8% op jaarbasis.
Nettowinst: naar verwachting een stijging van 20 miljard yen, maar een daling van 1,5% op jaarbasis.
Vrije kasstroom: naar verwachting een daling van 67,7 miljard yen.
Masamichi Terabatake, President en CEO van JT Group, zei:
"JT Group presteerde goed in de eerste helft van het jaar, met de groei van de tabaksactiviteiten gedreven door de versterking van het marktaandeel en prijsstrategieën. Het totale verkoopvolume steeg met 2.0% jaar-op-jaar, waarbij brandbare producten met 1,7% stegen en heat-not-burn-producten (RRP) met 25,5%. Met name op de Japanse markt stegen de verkopen van Ploom met 36% en de verkopen zijn gestaag toegenomen in 21 markten over de hele wereld."






